BLOG

27 lipca 2023
Jak Użytkować Samochód Latem? 5 Kluczowych Zasad dla Bezpiecznej i Komfortowej Jazdy

Sezon letni zachęca do dalekich podróży samochodem, ale aby cieszyć się bezproblemową podróżą, warto przestrzegać kilku kluczowych zasad użytkowania auta w upalne dni. Profesjonalna firma ds. sprawdzania samochodów przed zakupem przygotowała dla Ciebie najważniejsze wskazówki, które zapewnią komfortową i bezpieczną jazdę latem. Poznaj te proste, ale niezwykle skuteczne zasady, które pozwolą Ci czerpać radość z letnich eskapad!

Czytaj więcej
27 lipca 2023
Gdzie po używane auto ?

Choć statystykę uważa się za największe źródło spekulacji, niezmienne wskazuje ona, iż do Polski od blisko dekady rok w rok sprowadzane jest około miliona pojazdów. Średni wiek aut, kupowanych przez Polaków to 10 – 12 lat. W 2019 roku odnotowano znaczący wzrost sprzedaży samochodów używanych przy jednoczesnym spowolnieniu w sprzedaży nowych aut.

Czytaj więcej
27 lipca 2023
30 Dni

Nowy rok 2020 jak już  chyba wszystkim kierowcą wiadomo rozpoczął się od nowych zasad dotyczących rejestracji samochodów. Choć obowiązek rejestracji samochodu po zakupie w czasie 30 dni od nabycia jest już od lat dobrze znany, obecnie egzekwowany będzie karami od 200 zł do 1000zł nakładanymi przez wydelegowanych pracowników wydziałów komunikacji. Skutkiem wprowadzenia powyższej ustawy, stały się kilkudniowe kolejki do rejestracji w wydziałach komunikacji w całej Polsce. W zdecydowanej większości przypadków, nagła reakcja właścicieli niezarejestrowanych samochodów jest całkowicie nieuzasadniona, gdyż rozporządzenie dość czytelnie określa, iż obowiązek rejestracji pod rygorem kary dotyczy pojazdów zakupionych po 1 stycznia 2020. Jak wynika z obserwacji pracowników biura obsługi Motoraporter.com niemalże w każdej rozmowie zadajecie nam Państwo pytania czy sprawdzane dla Was auta podlegają już nowemu obowiązkowi? Pragniemy zwrócić uwagę na kilka faktów z tym związanych.

Czytaj więcej
18 lipca 2023
Diagnostyka komputerowa

Zakup współczesnego samochodu używanego stał się niezmiernie złożonym procesem i niestety nie może się ograniczyć do przysłowiowego kopnięcia w oponkę i pobujania nadwoziem na boki ze szwagrem. Prócz inspekcji nadwozia, oględzin podwozia czy też jazdy próbnej nieodzownym elementem weryfikacji stanu technicznego nowoczesnego samochodu jest diagnostyka komputerowa.

Czytaj więcej
18 lipca 2023
Citroen ds3

Oto efekt naszej inspekcji:
W wyniku przeprowadzonych oględzin, pojazd można uznać za niegodny uwagi osoby zainteresowanej zakupem ponieważ został złożonych z dwóch aut z mocną ingerencją. Samochód prezentuje się na pierwszy rzut oka dobrze, jest stylizowany na edycje limitowaną, a także ma mocniejszy silnik (został on przełożony z samochodu "dawcy", nie jest oryginalny). Tak duża ingerencja i brak możliwości weryfikacji w jaki sposób zostały przeprowadzone naprawy wiąże się z bardzo dużym ryzykiem. Dodatkowo samochód sprawia wrażenie niezadbanego.

Czytaj więcej
01 lipca 2023
LPG, Benzyna czy Diesel

Auta, które widujesz na drodze najczęściej napędzane są jednym z trzech rodzajów paliwa: albo jest to benzyna, albo LPG, albo olej napędowy. Często bywa tak, że użytkownik auta z konkretnym rodzajem paliwa staje się jego zagorzałym zwolennikiem. Warto jednak przyjąć do wiadomości różne argumenty, bo auto napędzane benzyną, LPG lub z silnikiem Diesla ma zarówno konkretne wady jak i zalety.

Czytaj więcej
27 lutego 2023
Zapach w samochodzie

Bardzo często w sprawdzanych przez nas samochodach podczas jazdy testowej nasi Eksperci wyczuwają nieprzyjemne zapachy, które mogą oznaczać drobne, lub poważne usterki mające miejsce w samochodzie. Aby pomóc Wam rozróżnić te zapachy i pomóc zlokalizować ich źródło postanowiliśmy przygotować dla Was ten tekst.

Czytaj więcej
27 stycznia 2023
Samochód z zagranicy, a dokumenty

Kolejny rok z rzędu w Polsce import samochodów używanych przekroczył milion sztuk. Zdecydowanym liderem wśród krajów z którego sprowadzamy auta, są Niemcy. Pozostałe kraje co do wielkości eksportu aut to Belgia, Holandia i Włochy.  Wieloletnia obserwacja osób kupujących samochody używane, ukazuje problem nie znajomości wymaganych do rejestracji dokumentów. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest dość niska rotacja pojazdów wśród właścicieli oraz częste zmiany organów rejestracyjnych wśród wymaganej dokumentacji. Oto potrzebne dokumenty:

Czytaj więcej
02 stycznia 2023
Kiedy można oddać samochód ?

Popularne przysłowie mówi, że „mądry Polak po szkodzie”. I chociaż jest w nim trochę sarkazmu, niestety autentyczność tych słów na Polskim rynku motoryzacyjnym jest nieustannie aktualna. Regularnie  kilka razy w tygodniu na infolinię motoraportera dostaje od zawiedzonych swoimi nowymi nabytkiem kierowców zapytania jakie prawa im przysługują i jak mogą zwrócić pojazd sprzedającemu.

Czytaj więcej

Kategorie

Inne artykuły

Citroen ds3
18 lipca 2023