Logo PIM i Rzetelna firma

Media o nas

 

grafika wpisu

MotoFokus 02-08-2013 12:22

Wywiad z Marcinem Ostrowskim Prezesem Zarządu spółki Caliope (będącej właścicielem marki MotoRaporter) na temat obecnie realizowanego projektu biznesowego skierowanego do osób zainteresowanych zakupem samochodu używanego. Marcin zdradza również plany ekspansji marki.

grafika wpisu

Ekspres Ilustrowany 29-07-2013 12:23

Wywiad z Marcinem Ostrowskim na temat raportu „Samochody używane w Polsce – stan rynku” który przygotowany został przez nas w oparciu o analizę danych z I półrocza 2013 roku. Wynika z niego, że np. większość przebadanych przez ekspertów MotoRaportera samochodów to pojazdy przywiezione z zagranicy. Tylko co piąte auto było kupione w Polsce. Zdecydowanie najwięcej używanych pojazdów pochodzi z Niemiec. Nieco mniej z Belgii i Holandii. Tylko kilka procent to import z USA. Zachęcamy do lektury.

grafika wpisu

Wirtualna Polska 25-07-2013 12:24

Raport MotoRaportera „Rynek samochodów używanych w Polsce” został opublikowany w portalu wp.pl. Jakie wnioski? Z badań naszej firmy wynika między innymi, że wśród przebadanych przez naszych ekspertów samochodów aż w 40 proc. przypadków istniały podstawy, aby podejrzewać cofnięcie licznika! Zachęcamy do lektury.

grafika wpisu

Samar23-07-2013 12:25

Na raport, który powstał w oparciu o dane zebrane w ponad 1000 raportach wykonanych przez naszych ekspertów powołuje się Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Jak wynika z opracowania dotyczącego rynku samochodów używanych, prawie 80% wystawionych na sprzedaż pojazdów pochodzi z importu, z czego zdecydowanie najwięcej z Niemiec.

grafika wpisu

Białystok Online22-07-2013 12:26

Na raport MotoRaportera „Samochody używane w Polsce – stan rynku” powołuj się portal bialystokonline.pl. Wybierając samochód używany warto pamiętać, że zgodnie z prezentowanym raportem, aż w 66 proc. przypadków stan auta w ogłoszeniu nie zgadza się z jego stanem faktycznym. Właściciele sprzedawanych samochodów często mają tak wiele do ukrycia, że 30 proc. z nich nie zgadza się na oględziny samochodu wykonane przez eksperta.

grafika wpisu

MojeAuto.pl21-07-2013 12:27

Samochodowy rynek wtórny w naszym kraju wciąż ma się bardzo dobrze. To na nim odbywa się zdecydowana większość transakcji zakupu aut. W grupie ponad tysiąca przebadanych aut przez ekspertów MotoRaportera 20 proc. zostało wystawionych przez prywatnych właścicieli, a 80 proc. przez komisy samochodowe. Raport pokazuje, że tylko co trzecie auto w rzeczywistości odpowiada opisowi z ogłoszenia. W sumie 57 proc. sprawdzanych aut nie uzyskuje pozytywnej rekomendacji ekspertów MotoRaportera. Więcej informacji pod linkiem.

grafika wpisu

Moto.Trójmiasto.pl13-07-2013 12:28

W artykule „Samochody używane. Zachowaj dystans, bo łatwo się nabrać” opublikowanym na portalu Trojmiasto.pl autor powołuje się na raport przygotowany przez MotoRaportera. Przestrzega żeby do zakupu samochodu podchodzić zawsze z dystansem. Emocje są najgorszym doradcą i nie pomagają w podjęciu racjonalnej decyzji. Kupiona "na szybko". Jedyna w swoim rodzaju motoryzacyjna okazja, może okazać się pułapką, która bardzo szybko będzie nas naprawdę drogo kosztować.

grafika wpisu

AutoTrader 12-07-2013 12:29

Poradnik „Kupujemy samochód używany” przygotowany przez portal autotrader.pl powołuje się również na raport przygotowany przez MotoRaportera. Kupno samochodu używanego to wyzwanie pełne pułapek, których nie wolno bagatelizować. Ostrożność i rozwaga mogą uchronić przed oszustwem albo nieprzewidzianymi wydatkami. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin?. Zachęcamy do przeczytania artykułu.

grafika wpisu

Gazeta Współczesna09-07-2013 12:31

Na raport przygotowany przez naszą firmę powołują się autorzy artykułu Gazety Współczesnej „Większość pojazdów jest po wypadku”. Przestrzegają w nim przed nieuczciwymi sprzedawcami i zwracają uwagę na najczęstsze „przewinienia” przez nich popełniane.

grafika wpisu

Gazeta Pomorska, Głos Szczeciński, Głos Koszaliński, Echo Dnia 09-07-2013 12:30

W artykułach „Auta z drugiej ręki często po wypadku” które ukazały się w: Gazecie Pomorskiej, Głosie Szczecińskim, Głosie Koszalińskim i Echu Dnia autorzy powołują się na raport „Samochody używane w Polsce – stan rynku” opublikowany przez naszą firmę.