FAQ

1. Dlaczego mam wierzyć waszej opinii?

Działamy na zlecenie Klienta i w jego interesie. Im rzetelniej sprawdzimy samochód i przedstawimy wyniki naszej pracy, tym będzie bardziej zadowolony oraz zakupi u nas w przyszłości raport kolejnych aut. Tym chętniej poleci nas również swoim znajomym. Nasze sprawdzanie aut przed zakupem oraz będące jego efektem raporty przedstawiają dokładne dane i konkretne fakty o stanie auta, wzbogacone merytorycznym i konstruktywnym komentarzem eksperta. Na ich podstawie każdy kupujący może samodzielnie wyciągnąć wnioski i wyrobić sobie opinię o danym samochodzie.

2. Czy mam poinformować sprzedającego auto o wizycie eksperta Motoraportera ? Czy mówicie, że zlecenie jest ode mnie?

Najlepiej gdy Klient sam poinformuje sprzedającego, że jest zainteresowany jego samochodem i chce zlecić wykonanie oględzin naszej firmie. Doradcy Motoraportera zawsze kontaktują się ze sprzedającym informując o całej sytuacji, naszej działalności i celu wizyty. Sprzedającemu nie zostają udostępniane dane osobowe osoby zamawiającej usługę.


3. Czy mogę być podczas sprawdzania auta razem z ekspertem Motoraportera?

Sprawdzanie stanu technicznego samochodu wykonujemy bez udziału osoby zainteresowanej. Po otrzymaniu raportu od naszego rzeczoznawcy samochodowego, dołączamy do niego rozkodowany nr VIN i taki kompletny raport Klient otrzymuje na swoją skrzynkę mailową.

4. Co jeśli oględziny się nie odbędą?

Zdarzają się sytuacje, w których właściciel auta nie wyrazi zgody na dokonanie oględzin/sprawdzenia samochodu przez naszego eksperta, bądź auto będzie zarezerwowane/sprzedane. O zaistniałej sytuacji informujemy wtedy Klienta, który wskazuje nam inne dowolne auto, którego oględziny wykonamy.

 

5. Kto dokonuje oględzin samochodu?

Ekspertami Motoraportera są rzeczoznawcy, likwidatorzy szkód oraz mechanicy z wieloletnim doświadczeniem. Mamy bardzo szczegółową, opartą na autorskiej metodologii Motoraportera rekrutację przez którą przechodzą tylko najlepsi. Motoraporter to firma ekspercka więc współpracujemy wyłącznie z najlepszymi pracownikami na rynku. W przypadku szczegółowego badania auta, w tym komputerowej diagnostyki współpracujemy tylko ze sprawdzonymi warsztatami samochodowymi, o wyrobionej renomie w swoim regionie.

 

6. Czy korzyści płynące ze sprawdzenia samochodu przewyższają koszt usługi Motoraportera?

Tak. Koszt usługi badania samochodu to zaledwie niewielki odsetek wartości auta, którego zakup planują nasi Klienci. Inwestycja w sprawdzenie pojazdu przed zakupem pozwoli na oszczędność większych kwot które mogą się pojawić w związku z nieprzewidzianymi remontami już zakupionego używanego auta. Dzięki sprawdzeniu samochodu przez Motoraportera Klient ma pewność, że nie kupuje przysłowiowego kota w worku. Zlecenie usługi naszym specjalistom/rzeczoznawcom to także pewność wykonania profesjonalnego sprawdzenia stanu technicznego samochodu. Na osobistej wizycie u sprzedawcy można stracić czas, pieniądze oraz niepotrzebne nerwy.

7. Jaką opcję raportu Motoraportera wybrać: Standard, Plus czy Premium?

Dokonując wyboru należy wziąć pod uwagę wartość pojazdu oraz zakres badania. W przypadku opcji Plus i Premium badaniu poddawane jest również podwozie, prócz tego w usłudze Premium  podłączamy komputer diagnostyczny.

 

8. Co dokładnie dostaję w zamian?

W ramach naszych usługi Klient otrzymuje elektroniczny kompleksowy raport opisujący kluczowe cechy stanu zużycia samochodu oraz kilkadziesiąt dodatkowych zdjęć.

 

9. Czy mogę poprosić o wykonanie dodatkowej usługi sprawdzenia konkretnie tego co mnie interesuje?
Oczywiście, do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. W przypadku dodatkowych życzeń wystarczy skontaktować się z naszą Infolinią bądź napisać do Biura Obsługi Klienta, byśmy mogli wycenić dodatkową usługę.

 

10. Czy dojazd Eksperta do zlecenia jest płatny?

Za dojazd  nie ma dodatkowej opłaty. Wszystko wliczone jest w cenę usługi.

 

11. Jak przebiega proces złożenia zamówienia na usługę weryfikacji auta?

Zamówienie składa się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie www. Po wybraniu odpowiedniego „pakietu” należy uzupełnić dane oraz podać link do wybranego samochodu. Dokonanie opłaty możliwe jest na dwa sposoby: przez system szybkich transakcji internetowych PayU lub klasyczny przelew bankowy. Proces zamówienia jest bardzo intuicyjny i nie powinien zająć więcej jak 5 min.


12. Czy Ekspert Motoraportera po oględzinach może dokonać rezerwacji pojazdu?

Nie. Ekspert wykonuje oględziny w celu dostarczenia pełnego raportu. Rolą Eksperta jest dostarczenie maksymalnej ilości danych do podjęcia wstępnej decyzji zakupu. Ekspert nie jest   upoważniony do podejmowania decyzji za klienta oraz dokonywania rezerwacji w jego imieniu.

13. Jakie pytania zadać sprzedającemu przed złożeniem zlecenia Motoraporterowi?
Pierwszym i fundamentalnym pytaniem jest czy sprzedający zgadza się na oględziny. Kolejną ważną informacją jest zdolność pojazdu do poruszania się  po drogach publicznych – czy pojazd posiada ważne ubezpieczenie oraz odpowiednie dokumenty z tablicami rejestracyjnymi bez których Ekspert nie może odbyć pełnej jazdy testowej oraz (w przypadku opcji PREMIUM) zabrać pojazd na wskazany przez nas warsztat bądź stację kontroli pojazdów.

14.  Czy sprzedający będzie poinformowany o wyniku oględzin?
Nie. Wynik oględzin oraz sam raport przekazywany jest wyłącznie osobie która dokonała    zamówienia naszej usługi. Osoba sprzedająca nie będzie poinformowana o wyniku.