« Powróć do nowych artykułów

Światła ostrzegawcze na desce rozdzielczej – co one oznaczają?

25 styczeń 2016

Jedziesz autem do pracy. Trasa taka jak codziennie, nic nie zapowiada katastrofy. Nagle na desce przed tobą zapala się czerwona lampka w kształcie lampy Aladyna – co teraz? Większość kierowców wie, że oznacza ona problem z olejem, ale co konkretnie mogło to spowodować? Dzisiaj zaprezentujemy najpopularniejsze oznaczenia, które mogą pojawić się w najmniej spodziewanym momencie tuż przed Waszym nosem.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiSystemy wspomagania hamowania

18 styczeń 2016

Zmęczenie, zbyt głośna muzyka czy dzwoniący telefon, to tylko niektóre rzeczy, które mogą odwrócić naszą uwagę od drogi. Każda sekunda nieuwagi może spowodować konieczność nagłego hamowania w celu uniknięcia kolizji. Takie sytuacje wcale nie zdarzają się tak rzadko. Możemy mieć z nimi do czynienia niemal codziennie i to nie zawsze z winy kierowcy, ponieważ nigdy nie wiadomo czy jakieś dziecko nie wbiegnie wprost pod koła samochodu lub jakiś pies nie zerwie się ze smyczy. Dlatego producenci samochodów starają wyposażać samochody w technologie, które będą pomocne właśnie w takich, niebezpiecznych sytuacjach.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiCzy tak będzie wyglądał samochód przyszłości?

12 styczeń 2016

Patrząc na pierwszy lepszy parking można zauważyć, że zdecydowaną większość stanowią samochody pięcioosobowe. Da się to zrozumieć, ponieważ są to typowe samochody rodzinne. Jeśli chodzi o dwuosobowe modele, są one domeną marek ekskluzywnych. A jak wygląda sprawa samochodów jednoosobowych? Czy mają one rację bytu poza torem wyścigowym?

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiBezpieczeństwo w samochodzie – na co zwracać uwagę?

4 styczeń 2016

Każdy posiadacz samochodu oraz osoby, które właśnie rozglądają się za własnymi czterema kółkami, chcą aby ich samochód był jak najbardziej bezpieczny. Podczas jazdy bardzo ważne jest poczucie pewności, że nic nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia wszystkich osób będących akurat w aucie. Każda marka stara się wyposażyć samochód w coraz to nowsze udoskonalenia, które mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Pośród tych wszystkich usprawnieni łatwo się zagubić, dlatego przychodzimy Wam z pomocą. Oto lista najważniejszych elementów wyposażenia samochodu, poprawiających bezpieczeństwo za kierownicą.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiFacebook

Logo Youtube Logo Google+