« Powróć do nowych artykułów

Jazda przyjazna środowisku.

28 grudzień 2015

Prowadzenie auta nie zawsze musi się wiązać z nadmiernym zanieczyszczaniem powietrza. Samochody elektryczne, hybrydowe, czy w przyszłości wodorowe, ze względu na swoją budowę silnika, są mniej szkodliwe dla środowiska. Jednak kierowca każdego rodzaju samochodu może zredukować produkcję niebezpiecznych substancji. Oto kilka porad, które sprawią, że Wasz samochód stanie się nieco bardziej ekologiczny.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiWarszawska Barbórka 2015

21 grudzień 2015

Wszystkim miłośnikom motoryzacji z pewnością nie trzeba przedstawiać tego wyjątkowego wydarzenia. Jak co roku, na początku grudnia miał miejsce rajd samochodowy po ulicach Warszawy. Rajd Barbórka 2015 odbył się 12.12.2015 roku i była to już 53 edycja tej imprezy. Jako że wyścig nie jest uznawany jako żadne sezonowe kwalifikacje, ma on znaczenie jedynie symboliczne i stanowi zakończenie sezonu sportów motorowych. Jednak mimo to gromadzi śmietankę polskich oraz zagranicznych kierowców.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiNa co zwrócić uwagę podczas jazdy próbnej?

14 grudzień 2015

Mając na oku używane auto, warto byłoby je poznać bliżej. Każdy sprzedawca byłby zachwycony gdybyś od razu rzucił im pieniądze na stół i odjechał samochodem. Jednak nie ma co liczyć na taką sytuację. Zakup auta to poważna decyzja, która nie może być podejmowana pochopnie. Dlatego zaleca się zawsze jazdę próbną danym samochodem, aby jak najlepiej go poznać. Oto kilka wskazówek, które powinieneś wykorzystać przy najbliższej jeździe próbnej!

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiCzy warto inwestować w olej syntetyczny?

9 grudzień 2015

Każdy kierowca samochodu powinien wiedzieć, jak ważną rolę odgrywa olej silnikowy. Jeśli chodzi o poprawne działanie podzespołów maszyny, olej jest kluczowym czynnikiem. W końcu to on odpowiada za nasmarowanie wszystkich części i chroni je przez zatarciem. Jednak czy olej syntetyczny lepiej spełnia tę rolę od produktów konwencjonalnych?

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiFacebook

Logo Youtube Logo Google+