« Powróć do nowych artykułów

Samochody elektryczne - wiedza w pigułce

30 sierpień 2015

Na Europejskich drogach widać coraz więcej pojazdów napędzanych energią elektryczną. Europejczycy chętnie sięgają po takie rozwiązania przez wzgląd na ekologię, ale również dlatego, że technologia ta staje się coraz bardziej przystępna cenowo. Pojazdy elektryczne nie są jednak wcale aż tak nowym wynalazkiem. Są starsze niż samochody napędzane benzyną!

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiKorzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem.

24 sierpień 2015

Jak pewnie doskonale wiecie pisanie smsów podczas jazdy samochodem jest nie tylko zabronione w polskim prawie, ale też naraża uczestników ruchu na wiele niebezpieczeństw. Korzystanie z telefonu w trakcie jazdy nie tylko rozprasza kierowcę, ale też ogranicza jego zdolności manualne, ponieważ zazwyczaj telefon obsługiwany jest jedną ręką.

Szacuje się, że w 2012 roku w wyniku wypadków w następstwie rozproszonej uwagi przez telefon ucierpiało aż 421 tys osób na świecie. Z tego samego powodu zginęło aż 3500 kierowców.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiCo zrobić gdy było się świadkiem lub uczestnikiem wypadku?

10 sierpień 2015

Okres letni to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach. Większość wypadków do jakich dochodzi można uniknąć dbając o odpowiednią ilość snu i właściwe nawodnienie kierowcy przed wyjazdem w długą podróż. Jak wynika ze statystyk większość wypadków na drogach w okresie urlopowym ma miejsce ze względu na zmęczenie kierowcy. Dlatego chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na to co robić gdy jest się świadkiem lub uczestnikiem wypadku.


(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiNa co zwrócić uwagę kupując pierwszy samochód?

3 sierpień 2015

W życiu wielu osób samochód jest niezastąpionym narzędziem, które pozwala pokonywać znaczące dystanse. Pomaga utrzymywać relacje i zarabiać pieniądze. Stopniowo, od kilkunastu lat, samochody stają się zasobem, który nie tylko ułatwia, ale często wręcz umożliwia sprawne funkcjonowanie. W życiu każdej osoby, która chce poruszać się samochodem pojawia się moment, w którym to staje przed decyzją o zakupie pierwszego samochodu. Jest to szczególnie ważny moment, ponieważ jesteśmy w nim najbardziej podatni na oszustwo i wyboru dokonujemy szczególnie emocjonalnie.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiFacebook

Logo Youtube Logo Google+