« Powróć do nowych artykułów

Lampy w samochodzie. Co warto o nich wiedzieć?

27 październik 2014

Trzymając się języka metafor można stwierdzić, że światła w samochodzie są jak oczy. To dzięki reflektorom widzimy drogę którą jedziemy. Często jednak nie dbamy o nie w ogóle lub dbamy źle na przykład przez złe ich ustawienie. Dzięki reflektorom jesteśmy widoczni dla innych  lub -  stwarzamy zagrożenie oślepiając innych współużytkowników dróg.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiZadbaj o swój samochód przed zimą.

20 październik 2014

W naszym kraju kultowe już stało się powiedzenie, że „zima zaskoczyła drogowców”. O ile w dużej mierze chodzi o nieprzygotowanie dróg do najzimniejszej pory roku przez właścicieli jezdni, to też słowa te tyczą się kierowców, którzy często wraz z nadejściem pierwszych opadów śniegu i pierwszego mrozu budzą się z „ręką w nocniku”. Dziś o tym jak temu zaradzić.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiOpony - zimowe, letnie, całoroczne?

13 październik 2014

Późna jesień i wczesna wiosna to najczęściej ten okres w kalendarzu, kiedy miliony kierowców w całym kraju szturmując zakłady wulkanizacyjne lub na własną rękę wymienia opony na letnie lub zimowe.

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiSamochody 4x4 – moda czy potrzeba?

6 październik 2014

Na polskich drogach dominują auta osobowe. Jeździmy klasycznymi hatchbackami, sedanami lub autami kombi. Mamy też coupe i liftbacki, które są równie popularne. Wszystkie wymienione rodzaje aut występują także w wersjach z napędem 4x4. Co to właściwie jest i kiedy warto takie auto kupić?

(więcej...)

facebook Google+ twitter LinkedIn

TagiFacebook

Logo Youtube Logo Google+