Pierwsze ofiary dezynfekcji

12 listopad 2020

Choć poniższy materiał można traktować z przymrużeniem oka, dotyczy on niemalże wszystkich użytkowników samochodów. Problem polega na tym, że konieczność dostosowania się do obecnych warunków sanitarnych może generować nieprzewidziane koszty i zużycie pojazdu.

Czas pandemii który trwa już ponad pół roku, oprócz licznych i odczuwalnych ograniczeń oraz restrykcji niesie za sobą wiele drobnych i niewidocznych na pierwszy rzut oka zmian. Dotyczą one  wielu sfer życia i niestety nie omija branży motoryzacyjnej. Realizując wszelkie pandemiczne zachowania wszyscy nosimy maseczki, zachowujemy dystans społeczny  oraz  nabraliśmy nawyku jak najczęstszej dezynfekcji rąk. Rzecz wydawałoby się normalna wręcz  trywialna.  Niestety częsta dezynfekcja rąk płynami opartymi na alkoholu znacznie wysusza skórę, by zmienić ten stan znacznie częściej zaczęliśmy używać kremów do rąk bazujących na silikonie. Byś nie pomyślał drogi czytelniku, że Motoraporter zaczął  się zajmować problemami dermatologicznymi pragniemy się z Tobą podzielić pewnym spostrzeżeniem. Ponieważ Motoraporter.com jako firma weryfikująca pojazdy przed zakupem, w czasie pandemii stała się naszym Klientom jeszcze bardziej przydatna zaobserwowaliśmy w ostatnim czasem nagminnie powtarzająca się wadę pojazdów niezależnie od marki choć zdecydowanie częściej powtarzająca się w grupie VW ora GM.  Mianowicie jest to łuszczenie się najczęściej używanych klawiszy deski rozdzielczej.  Efekt ten powstaje właśnie w kontakcie warstwy lakieru lub gumowanego nadruku z alkoholem z płynów odkażających lub kremami do rąk.  Problem ten stał się na tyle zauważalny, iż coraz trudniej jest zakupić na popularnych portalach aukcyjnych panel np. klimatyzacji czy włączniki świateł, co potwierdzają dilerzy oraz sprzedawcy pojazdów używanych.

Choć problem wydaje się być błahy, pragniemy zwrócić Państwu uwagę na fakt, iż podczas wstępnych oględzin pojazdu wytarte fragmenty najczęściej używanych włączników wcale tym bardziej ostatnim czasie musi oznaczać ponadnormatywny przebieg.

Jeśli nie czujesz się na siłach samemu sprawdzić samochód przed zakupe, zleć to nam:

www.motoraporter.com

Badanie pojazdu przed zakupem na terenie całego kraju w 24 godziny

Spodobał Ci się ten artykuł?

Chcesz być na bieżąco informowany o nowych wpisach?

Zostaw maila i zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych serwisu Motoraporter.com oraz partnerów serwisu.

Planujesz zakup używanego auta? Sprawdź go zanim kupisz. NIE RYZYKUJ!


Zobacz naszą ofertę.


Aktualna lista SPRAWDZONYCH AUT do kupienia


Zobacz naszą ofertę.Tagi

facebook Google+ twitter LinkedIn


Poprzedni Artykuł Następny Artykuł

Facebook

Logo Youtube Logo Google+