Jak smartfony wpływają na współczesną jazdę samochodem?

21 marzec 2016

Postęp technologiczny dostrzegamy w każdej dziedzinie życia. Coraz lepsze i bardziej innowacyjne sprzęty domowe to praktycznie codzienność. Jednak dla inżynierów to wciąż za mało, dlatego starają się łączyć dwie różne dziedziny, aby stworzyć coś jeszcze lepszego. Tym oto sposobem coraz częściej spotykamy się aplikacjami dedykowanymi samochodom. Obecnie na rynku znajdziemy kilka takich technologii łączących nasze telefony z autami, na które warto zwrócić uwagę.

Visa Ready – innowacyjne płacenie za paliwo

Pewnie nie raz zdarzyło Wam się wyjść z domu za późno, a koniecznie musieliście jeszcze wjechać na stację benzynową. W głowie wyobrażacie sobie, że to zajmie max 3 minuty, ale rzeczywistość oczywiście nie jest taka różowa. Już przy kasie musicie wyhamować, ponieważ nie dość, że jest kolejka, to jeszcze klienci są niezdecydowani, a kasjer dopiero się uczy. Visa wpadła na pomysł ułatwienia tego procesu poprzez umożliwienie płacenia za tankowanie nie wysiadając nawet z samochodu. Umożliwić to ma aplikacja, która nie tylko da szansę na uiszczenie należności, ale również odnajdzie najbliższą stację benzynową, wyliczy koszt tankowania, a z czasem będzie także możliwość wyszukania najtańszej stacji w pobliżu trasy, którą będziemy się poruszali

Aplikacja Volvo Keyless Cars

Po co komu kluczyki skoro są telefony, prawda? Do takiego wniosku doszło Volvo tworzą specjalną aplikację, która zastępuje funkcje standardowego kluczyka. Technologia pozwala łączyć się za pomocą Bluetooth, a dodatkowo umożliwia dzielenie się dostępem do aplikacji z domownikami czy innymi osobami, które będą korzystały z samochodu. Skoro i tak nie ruszamy się nigdzie bez telefonu, więc czemu nie wykorzystać go w taki sposób?

Aplikacja BMW ConnectedDrive

Odkąd BMW zaczęło silnie rozwijać sektor samochodów hybrydowych nie powinny dziwić pojawiające się ułatwienia dla użytkowników tego rodzaju samochodów od tego producenta. Jedną z nowości jest aplikacja umożliwiająca połączenie się z samochodem, a by sprawdzić poziom rozładowania samochodu, kiedy należy podłączyć samochód do ładowania oraz kiedy skończyć ładowanie. Ale to nie wszystko! Z poziomu telefonu można włączyć ogrzewanie w samochodzie jedząc śniadanie w łóżku w zimowy poranek. Oprócz tego aplikacja daje możliwość odblokowania i zablokowania samochodu, włączenia świateł oraz użycia klaksonu.

Aplikacja Mercedes-Benz Remote Parking Pilot

Parkowanie to dla części z kierowców odwieczny problem, więc czemu nie dać się wykazać technologii w tej kwestii? Aplikacja stworzona przez Mercedes-Benz daje nam możliwość sterowania samochodem za pomocą telefonu. Z początku może się wydawać, że nie ma takiej potrzeby, jednak taka funkcjonalność może być bardzo przydatna. Przypomnijcie sobie, ile razy krążyliście po parkingu, bo nie mogliście znaleźć miejsca, w które moglibyście swobodnie wjechać zostawiając miejsce na otwarcie drzwi. Z tą aplikacją nie byłoby takiej potrzeby, ponieważ przed zaparkowaniem wyszlibyście z auta, a manewr parkowania dokończylibyście używając telefonu jako joysticka.

Obecnie telefon nie służy tylko do dzwonienia czy pisania smsów. Jego wykorzystanie jest bardzo szerokie, a z czasem będzie jeszcze większe. Wiele z dzisiejszych wynalazków z czasem zdobędzie większą popularność i stanie się naszą codziennością. Co sądzicie o takich innowacyjnych pomysłach? Które z nich mają przyszłość w motoryzacji?

Spodobał Ci się ten artykuł?

Chcesz być na bieżąco informowany o nowych wpisach?

Zostaw maila i zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych serwisu Motoraporter.com oraz partnerów serwisu.

Planujesz zakup używanego auta? Sprawdź go zanim kupisz. NIE RYZYKUJ!


Zobacz naszą ofertę.


Aktualna lista SPRAWDZONYCH AUT do kupienia


Zobacz naszą ofertę.Tagi

facebook Google+ twitter LinkedIn


Poprzedni Artykuł Następny Artykuł

Facebook

Logo Youtube Logo Google+