Dlaczego warto kupić samochód z silnikiem benzynowym

1 kwiecień 2015

W Polsce najwięcej aut napędzanych jest silnikiem benzynowym, Diesla lub LPG. Oczywiście są też silniki hybrydowe, napędzane prądem, czy też napędzane na wodór, ale ich liczba jest wyraźnie mniejsza niż w przypadków trzech najbardziej popularnych silników.

Nie da się ukryć, że każdy typ silnika ma swoje wady i zalety, kluczowe jest rozpoznanie indywidualnych potrzeb klienta. Każdy ekspert samochodowy doskonale też wie, jaki typ silnika będzie idealny dla konkretnego klienta po rozpoznaniu jego potrzeb.

Zalety silnika benzynowego

Nie da się ukryć, że każdy typ silnika ma swoje wady i zalety, kluczowe jest rozpoznanie indywidualnych potrzeb klienta. Każdy ekspert samochodowy doskonale też wie, jaki typ silnika będzie idealny dla konkretnego klienta po rozpoznaniu jego potrzeb.

Osoby chcące kupić auto z silnikiem benzynowym mają kilka asów w kieszeni. Warto do nich zaliczyć chociażby fakt, że auta benzynowe są tańsze w porównaniu z tymi w Dieslu, a różnica może wynieść od kilkuset złotych do nawet do kilku tysięcy złotych w zależności od modelu i parametrów pojazdu. Silnik benzynowy jest też „tańszy” w serwisowaniu – większość awarii wiąże się z mniejszymi kosztami w porównaniu z serwisem aut w Dieslu. Nie bez znaczenia jest fakt, że tzw. „benzyniaki” są bardziej ciche, a pierwszą różnicę słychać już przy samym rozruchu silnika oraz „kulturze pracy”.

Prawdą jest, że obydwa silniki mają swoje wady i zalety, a także swoich zwolenników, i przeciwników. Jak to w tego typu sporach różnice zdań będą trwać bez końca, dlatego naszym celem jest wskazanie tylko konkretnych różnic i faktów. Warto wiedzieć, że nowością wśród silników benzynowych są dzisiaj małolitrażowe turbodoładowane silniki benzynowe, które przy dużej mocy oferują niskie spalanie. Silnik benzynowy jest ciągle niezastąpiony w autach sportowych. Niebagatelną rolę odgrywa tutaj wysoka kultura pracy, oraz charakterystyczny dźwięk motoru benzynowego.

Dla kogo samochód z napędem benzynowym

Oczywiście auta benzynowe mają też wady (to już temat na inny artykuł). Bilans ewentualnych plusów i minusów to już obowiązek kupującego. Osoby podróżujące częściej po mieście na krótkich i średnich odcinkach drogowych powinny większą uwagę zwrócić na pojazdy benzynowe, kierowcy, którzy spędzają więcej czasu za kółkiem, dużo podróżują na większych odcinkach w pierwszej kolejności powinny zwrócić uwagę na auta typu Diesel.

Nie da się też ukryć faktu, że powodem największego i wyraźnego zainteresowania samochodami napędzanymi silnikiem benzynowym jest cena. Duży odsetek kierowców liczy każdy grosz, dodatkowo jeździmy statystycznie mniej niż obywatele innych krajów Unii Europejskiej – to sugeruje, że auta benzynowe przez dłuższy okres czasu utrzymają pozycję numer jeden.

Jak jest w Europie

W Europie jest nieco odmiennie. Kilka lat temu auta z silnikiem Diesla stanowiły ponad połowę rejestrowanych samochodów w UE. Dla przykłady tylko w Belgii i Luksemburgu w 2007 roku, odsetek aut typu Diesel wyniósł odpowiednio 70 proc. i 77,2 proc. Według najnowszych danych udział Diesli w państwach „starej Unii” wynosi 50 proc. Jeśli chodzi o auta benzynowe, te szczególnie dobrą pozycję – poza Polską – mają w Holandii i Irlandii.

 

Spodobał Ci się ten artykuł?

Chcesz być na bieżąco informowany o nowych wpisach?

Zostaw maila i zapisz się do naszego newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych serwisu Motoraporter.com oraz partnerów serwisu.

Planujesz zakup używanego auta? Sprawdź go zanim kupisz. NIE RYZYKUJ!


Zobacz naszą ofertę.


Aktualna lista SPRAWDZONYCH AUT do kupienia


Zobacz naszą ofertę.Tagi

facebook Google+ twitter LinkedIn


Poprzedni Artykuł Następny Artykuł

Facebook

Logo Youtube Logo Google+